Felvételi tájékoztató

Igazgató: Pákozdi Magdolna

Fogadóóra: csütörtök 14.30-15.00
Telefonszám: +3696332573

A 2024-2025. tanévben induló osztályok:

Tanulmányi terület megnevezése

6 év

15 fő

1014

Iskolánk fontos szerepet tölt be a nyugat-dunántúli régió szakképzéséban, hiszen minőségileg megfelelő felkészültségű alap- és középfokú végzettségű szociális és egészségügyi szakembert képezünk, valamint az arra képes és motivált tanulókat felkészítjük arra, hogy eredményesen vegyenek részt a szakirányú felsőoktatásban.

Célunk, hogy egy, a szakmai teljesítményt értékelni tudó, a munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelő követelményeket támasztó iskolában professzionális tudáshoz, végzettséghez segítsük azokat:

• akik elhivatottságot éreznek arra, hogy az egészségügyi és szociális pályát válasszák hivatásul,
  • akik kellő kreativitást és tudásvágyat éreznek magukban ahhoz, hogy intézményünkben képezzék tovább magukat.

A nálunk végzett tanulók elhelyezkedési lehetőségei kedvezőek, az általunk kiadott szakképesítések a munkaerőpiacon keresettek.

Étkezési lehetőség: a Győri Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Iparművészeti Szakgimnáziumban biztosított.

Kollégiumi férőhelyet, elhelyezést tudunk biztosítani.

Szeretettel várjuk a más megyékből érkező jelentkezőket is.

Nyitott kapuk napjai: 2023. november 9., 16:00 óra és 2023. november 14., 16.00 óra

Helyszíne: Széchenyi István Egyetem Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Technikum és Szakképző Iskola, aula

EGÉSZSÉGÜGY ÁGAZAT – hatévfolyamos technikumi képzés

Tagozatkód: 1011

Egészségügy ágazati technikum – 6 évfolyamos technikumi képzés

Indítható osztályok száma: 1 osztály (30 fő).

Hozott pontszámok 50%

(Az 5., 6. és 7. osztály év végi, valamint a 8. osztály félévi eredményei magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv, matematika, történelem és természetismeret/biológia tantárgyakból.)

Magyar nyelv és irodalom tantárgy esetén egy jegyet számítunk, ha a tanuló az általános iskolában külön jegyet kap magyar nyelvből és irodalomból, a kettő jegy átlagát számítjuk.

Pontazonosság esetén a sorrendet a központi írásbeli vizsgán elért eredmény dönti el.

A központi írásbelin az egyik tárgyból értékelés alól felmentett tanuló esetében a másik tárgy pontszámát számítjuk kétszeresen. A hozott pontok számításánál értékelés alóli felmentés esetén a természetismeret/biológia tantárgy eredményét számítjuk kétszeresen.

Amennyiben valamely tantárgyból a 8. osztály félévi eredménye elégtelen, akkor a 8. félévi pontszám 0 pont.

A felvételi eljárás során maximum 100 pont szerezhető.

A 9. évfolyamra jelentkezés feltétele a jogszabályban meghatározott előírásoknak, egészségügyi követelményeknek való megfelelés.

Az egészségügyi technikum képzési szerkezete:

A 9–14. évfolyamon programtanterv alapján folyik a képzés, a 14. évfolyam szakmai vizsgával zárul.

A 14. évfolyamon megszerezhető szakmai végzettség:

• általános ápoló.

A központi írásbeli vizsga időpontja: 2024. január 20., 10.00 (a pótfelvételi időpontja: 2024. január 30., 14.00).

A központi írásbeli vizsgára a tanulónak külön jelentkeznie kell 2023. november 30-áig.

EGÉSZSÉGÜGY ÁGAZAT – ötévfolyamos technikumi képzés

Tagozatkód: 1012

Egészségügy ágazati technikum – 5 évfolyamos technikumi képzés

Indítható osztályok száma: 2 osztály (50  fő).

Az egészségügyi technikum képzési szerkezete:

A 9–13. évfolyamon programtanterv alapján folyik a képzés, a 13. évfolyam szakmai vizsgával zárul.

A 13. évfolyamon lehetséges szakmai végzettség:

• egészségügyi asszisztens,
  • egészségügyi laboráns,
  • csecsemő és gyermekápoló,
  • mentőápoló.

SZOCIÁLIS ÁGAZAT – kisgyermeknevelő, -gondozó

Tagozatkód: 1013

Szociális ágazati technikum – 5 évfolyamos technikumi képzés

Indítható osztályok száma: 1 osztály (30 fő).

A felvételi eljárás során maximum 100 pont szerezhető.

A 9. évfolyamra jelentkezés feltétele a jogszabályban meghatározott előírásoknak, egészségügyi és pályaalkalmassági követelményeknek való megfelelés.

A pályaalkalmassági beszélgetésre a jogszabályban meghatározott időintervallumban kerül sor.

A szociális technikum képzési szerkezete:

A 13. évfolyamon megszerezhető szakmai végzettség:

• kisgyermekgondozó, - nevelő.

EGÉSZSÉGÜGY ÁGAZAT – hatévfolyamos technikumi képzés

Tagozatkód: 1014

Egészségügy ágazati technikum – 6 évfolyamos technikumi képzés

A képzés helyszíne: Mosonmagyaróvár!

Indítható osztályok száma: 0,5 osztály (15 fő).

Az egészségügyi technikum képzési szerkezete:

A 14. évfolyamon megszerezhető szakmai végzettség:

• általános ápoló.

Pákozdi Magdolna