HATÁRTALANUL PÁLYÁZAT HAT -17-02

EGYÜTTMŰKÖDÉS SZAKKÉPZŐ ISKOLÁK KÖZÖTT

Iskolánk ebben az évben első alkalommal pályázott a Határtalanul programban. A projektben egy-egy határon túli magyar iskolával alakítunk ki kapcsolatot, akikkel egy közös projektet valósítunk meg. A projekt célja, hogy utazásunk kapcsán a tanulóink megismerjék a külhoni magyarok életét, kultúráját, szokásait és betekintést nyerjenek az ott folyó szakképzés rendszerébe is. A projekt során az erdélyi iskolák diákjai viszont látogatásra érkeznek hozzánk, ezzel megerősítve egy hosszú távú együttműködés lehetőségét.

Párhuzamosan két pályázatot nyújtottunk be, a jelenlegi 10. és a 11. évfolyam tanulóinak részvételével.

A projektek adatai:

Cím: 1. Tündérkert

2. Vándordiák

Projekt időszak: 2017. június 16. – 2018. június 15.

Az utazások tervezett időpontja:

•  mindkét csoport esetében 2017. szeptember
  •  viszont látogatás 2017. októberében

Partneriskoláink:1. Domokos Kázmér Faipari Iskolacsoport, Szováta

2.  Sövér Elek Szakközépiskola, Gyergyóalfalu

A projekt célja:

•  a megvalósuló projektek által az iskola meglévő nemzetközi kapcsolatainak elmélyítése, új kapcsolatok kiépítése
  •  tanulóink megismerhetik az erdélyi magyarok életét, kultúráját, hagyományait és a szakképzés rendszerét
  •  a hozzánk látogató tanulók megismerhetik Magyarország nevezetességeit, kultúráját
  •  a közös projekt megvalósítása kapcsán hosszú távú együttműködés alakulhat ki az iskoláink és tanulóink között

Beszámolás, disszemináció időszaka: 2017. november – 2018. június

Beszámolás módja: